AddThis Social Bookmark Button
Untitled Document
فرزند مهدی خزعلی: حال پدر وخیم است، حتی از بردن او به پزشک قانونی هم طفره رفته اند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 23 بهمن 1390 ساعت 20:19

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: محمد صالح خزعلی، فرزند مهدی خزعلی نویسنده، پزشک و وبلاگ نویس منتقد دولت، از مخالفت این زندانی سیاسی با درخواست خانواده و دوستان مبنی بر پایان اعتصاب غذا خبر داد.

فرزند مهدی خزعلی، با اظهار اینکه پدرش در اثر اعتصاب غذا حالش وخیم است به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت: «امروز (۲۱ بهمن) سی و سومین روزی است که پدرم همچنان در اعتصاب غذا است. اواخر هفته گذشته دچار خونریزی معده شد. بعد از این اتفاق او را از بند ۲۰۹ زندان اوین به بند عمومی (۳۵۰) منتقل کردند و همان روز در بهداری بند بستری شده است. روز دوشنبه این هفته پس از دو هفته عدم اجازۀ ملاقات بالاخره با نامه دادستانی موافق به ملاقات او شدیم. خیلی لاغر شده بود، حالش خیلی بد بود و متاسفانه دیگر از آن روز تا الان از او خبر نداریم که در چه وضعیتی است.»

مهدی خزعلی، وبلاگ‌نویس منتقد دولت و مدیر انتشارات “حیان” برای چندمین بار در تاریخ ۱۹ دی ماه توسط ماموران امنیتی بازداشت شد. به گزارش وب سایت کلمه بازداشت او که با ضرب و شتم همراه بود به شکستگی یکی از دست هایش ختم شد. مهدی خزعلی در بهمن ماه به اتهام مصاحبه با بی بی سی و نوشتن نامه انتقاد آمیز به رهبر جمهوری اسلامی ایران توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی پیرعباسی به ۱۴ سال حبس، ۱۰ سال تبعید و ۹۰ ضربه شلاق محکوم شد. مهدی خزعلی در حال حاضر در سی و سومین روز اعتصاب غذایش در زندان اوین به سر می برد. او همچنین فرزند ابوالقاسم خزعلی، از اعضای مجلس خبرگان است.

مهدی خزعلی از جمله فعالان سیاسی است که طی هفته های گذشته از تحریم انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی سخن گفته بود.

محمد صالح خزعلی با اظهار اینکه پدرش در اعتراض به بازداشتش، حکم صادره در اعتصاب غذا به سر می برد، گفت: «در ملاقات با پدرم خواستیم تا اعتصابش را بشکند و تقاضای دوستانش را نیز برای شکستن اعتصاب به او منتقل کردیم اما ایشان قبول نمی کند. پدرم این بار به اتهاماتی بازداشت شده که قبلا برای آن اتهام ها مانند تبلیغ علیه نظام، توهین و... بازداشت شده و پرونده دارد. پدرم به بازپرسی که حکم بازداشت موقت او را صادر کرد گفت که این اتهام های که می گوید در پرونده های قبلی من همگی هست در ضمن برای آنها قرار کفالت، التزام یا وثیقه صادر شده است و برای هیچکدام بازداشت موقت صادر نشده است. او معترض به بازداشت موقتش است. ایشان طبق قانون می تواند با قرار وثیقه از زندان بیرون بیاید تا زمانیکه اجرای قانونی حکمش اعلام شود اما نمی دانیم چرا قرار وثیقه را اعلام نمی کنند لابد می ترسند که پدرم وقتی بیرون بیاید دوباره مطالبی بنویسد.»

همچنین مهدی خزعلی در زمان دستگیریش در تاریخ ۱۹ دی ماه مورد ضرب وشتم ماموران امنیتی قرار گرفت و یکی از دست هایش شکسته شد، فرزند او با اظهار اینکه ماموران زندان از بردن پدرش به پزشکی قانونی تا به حال امتناع کرده اند گفت: «همان روزی که پدرم در حیاط دادستانی مورد ضرب و شتم ماموران قرار گرفت ما شکایت کردیم و قاضی درخواست داد تا پدرم به پزشکی قانونی فرستاده شود. چند روز بعد از انتقال پدرم به زندان او را به بیمارستان برده اند و دستش گچ گرفته شد، عکس دست پدرم و بقیه نسخه هایش در پرونده پزشکی اش موجود است. اما ماموران بند ۲۰۹ از بردن ایشان به پزشکی قانونی خودداری کردند و به قاضی پرونده نیز گفته اند که پدرم خودش از رفتن به پزشکی قانونی امتناع کرده است. قاضی پرونده نیز گفته همین را باید پدرم امضا کند که البته تا روز دوشنبه که پدر را دیدیم و از او پرسیدیم کاغذی برای امضا داده نشده است. خلاصه اینکه دیگر نمی دانیم چه کنیم. چند روز پیش گچ دست پدرم پس از سه هفته باز شد و حالا دیگر دارد به مرور آثارش از بین می رود و لابد پزشک قانونی هم دیگر به دردش نمی خورد.»