AddThis Social Bookmark Button
Untitled Document
فرزند طبرزدی: سرمای شدید، زندانیان را در معرض آسیب قرار داده است مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 27 بهمن 1390 ساعت 20:45

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: زندانیان سیاسی بند ویژه امنیتی زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت) هفته گذشته را در حالی سپری کردند که سیستم گرمایشی این بند همچون دیگر امکانات رفاهی این زندان از کارآیی مناسبی برخوردار نبود.

به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، در حالی که مناطق تهران و کرج طی هفته گذشته یکی از سردترین روزهای فصل زمستان را شاهد بودند، زندانیان سیاسی بند ویژه امنیتی زندان گوهردشت در بی تفاوتی مسئولان این زندان شب را در برودت شدید هوا و بدون برخورداری از سیستم های گرمایشی مناسب در این بند سپری می کنند.

علی طبرزدی فرزند حشمت الله طبرزدی دبیر کل جبهه دمکراتیک ایران، با اشاره به محدودتر شدن امکانات رفاهی این بند و ناکارآمدی سیستم گرمایشی بند ویژه نگهداری زندانیان سیاسی در توضیح ملاقات امروز خود با مهندس طبرزدی می گوید: «پدر از تحمل سرما و شب هایی گفتند که به اجبار باید از چند پتو استفاده نمایند. ایشان سرمای بند را بی سابقه و طاقت فرسا توصیف کردند و از بی توجهی مسولان در رساندن دارو و امکانات پزشکی به بند گلایه نمودند».

این در حالی است که بر اساس آخرین گزارش های هواشناسی، مناطق تهران و کرج طی هفته آینده روزهای سردتری را نیز پیش رو خواهند داشت.

علاوه بر فقدان امکانات رفاهی، دارویی و درمانی، مسایلی همچون جلوگیری از دسترسی زندانیان به نشریات، کاهش زمان هواخوری زندانیان سیاسی، قطع ملاقات های حضوری و همچنین کنترل شدید ملاقات های چند دقیقه ای کابینی از دیگر مواردی است که توسط مسئولان زندان و بطور عامدانه به زندانیان سیاسی این زندان تحمیل می گردد.

روز چهارشنبه هفته جاری نیز مدیر زندان رجایی شهر با حضور در بند ویژه امنیتی این زندان، وعده بهبودی شرایط و رفع محدودیت ها در این بند را داده بود که تا امروز، کمترین اقدامی از جانب ایشان برای بهبود حداقل وضعیت رفاهی این زندانیان صورت نپذیرفته است.