AddThis Social Bookmark Button
Untitled Document
سیزدهمین سال تولد پشت دیوارها و در حصار میله های آهنی زندان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 08 شهریور 1391 ساعت 23:21

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: خالد حردانی زندانی سیاسی - امنیتی بند ویژه امنیتی زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت) در آستانه سیزدهمین سال محکومیت خود، همچنان با اقدامات تلافی جویانه مقامات قضایی روبروست.

وی که به دلیل فعالیت های سیاسی و حقوق بشری خود علاوه بر محکومیت پیشین خود به هفت سال زندان دیگر نیز محکوم شده است، به علت فعالیت ها و اقدامات حقوق بشری خود در زندان طی سال های اخیر مورد غضب مسئولان قضایی جمهوری اسلامی قرار گرفته و با محدودیت های شدیدی مواجه گردیده تا جایی که علیرغم توصیه پزشکان مبنی بر لزوم انتقال این زندانی سیاسی به بیمارستان های تخصصی بیرون از زندان، اما همچنان مسئولان دادستانی تهران با این امر موافقت نمی کنند.

علاوه بر محدودیت های درمانی فوق، در یک سال گذشته نیز نه وکلا، و نه خانواده آقای حردانی هیچ یک قادر به دیدار با وی و پیگیری مسایل و مشکلات او نشده اند که این شرایط غیرانسانی و همچنین وضعیت به شدت نامناسب تبعیدگاه رجایی شهر کرج، موجب نگرانی نسبت به وضعیت جسمی وی شده است.

خالد حردانی در سال 79 به اتهام اخلال در امنیت پرواز به اعدام محکوم گردید که این حکم پس از اعتراض وکلا و خانوده اش نسبت به روند محاکمه، لغو و به حبس ابد کاهش یافت.

ایشان سپس به اتهامات واهی و ساختگی دستگاه های امنیتی به هفت سال زندان جداگانه و شش سال تبعید به شهرستان خاش محکوم شد.

خالد حردانی اینک به تشخیص پزشکی قانونی می بایستی تحت درمان های تخصصی در بیمارستان های بیرون از زندان قرار گیرد. ولی همچنان دادستان تهران و دستگاه های امنیتی از درمان این زندانی سیاسی ممانعت به عمل می آورند.