AddThis Social Bookmark Button
Untitled Document
نگار حائری؛ دختری که آرزو داشت پدرش را آزاد کند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 01 مهر 1391 ساعت 21:34

دختری که آرزو داشت پدرش را آزاد کند اینک خود پشت میله ها و حضارهای آهنی زندان اوین است. نگار حائری دختری سی ساله، تنها به اتهام پیگیری پرونده پدر بیمار و زندانی اش اینک مورد غضب مسئولین قوه قضائیه و نیروهای امنیتی قرار گرفته است و روزهای جوانی خود را پشت میله های آهنی زندان اوین تهران سپری می کند.

نگار حائری نویسنده و حقوقدان، پس از تهدیدهای فراوان، در خیابان های تهران ربوده شد و پس از شکنجه های روحی و روانی و پرونده سازی های متعدد چند هفته ای است که در بند زنان زندان اوین نگهداری می شود.

این در حالی است که پدر بیمار و زندانی اش ماشالله حائری به دنبال خبری از دخترش بود که چرا مدتی است که به ملاقات او نمی آید، و خانواده برای اینکه این زندانی عقیدتی سیاسی مجدداً دچار حمله های قلبی و عصبی نشود از دادن خبر دستگیری دخترش به وی امتناع می کردند.

در چند سال اخیر بارها این خانواده مورد آزار، شکنجه و بدرفتاری های غیرانسانی قرار گرفتند و هر بار برای تحت فشار قرار دادن ماشالله حائری خانواده ایشان مورد بی مهری مامورین اطلاعات قرار گرفته و آنها را دستگیر و روانه زندان کرده اند. و اینک دادستان تهران حتی از دادن ملاقات و تلفن به این دو زندانی سیاسی جلوگیری می کند.