AddThis Social Bookmark Button
Untitled Document
انتقال هوتن دولتی به بیمارستان امام خمینی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 22 اسفند 1392 ساعت 04:24

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی :هوتن دولتی از فعالان سیاسی به بیمارستان امام خمینی منتقل و پس از انجام معاینات به زندان بازگردانده شد.

 

هوتن دولتی از اعضای جبهه ملی ایران و رئیس سازمان دانش آموختگان این حزب برای پیگیری وضعیت درمانی خود به بیمارستان امام خمینی اعزام و پس از انجام آزمایشات و معاینات ضروری به بند ۳۵۰ زندان اوین بازگردانده شد.

یک مبنع مطلع که نخواست نامش فاش شود به گزارشگر هرانا گفت: «پزشکان و متخصصان بیمارستان امام خمینی گفته‌اند وی برای ادامه روند درمان خود باید مجددا برای انجام آزمایش‌ها و معاینات تکمیلی به بیمارستان مراجعه کند.»

هوتن دولتی روز شنبه ۲۶ اسفند ماه ۱۳۹۱ با مراجعه ماموران امنیتی به منزلش بازداشت شد.

وی پس از سپری کردن حدود یک ماه در انفرادی‌های بند ۲۰۹ و ۲۴۰ زندان اوین به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل و در خرداد ماه سال جاری در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی محمد مقیسه‌ای به اتهام تبلیغ علیه نظام و نشر بیانیه‌ها و پیامهای جبهه ملی و عضویت در این جبهه و تشکیل گروه تهیه فیلم و مستند محاکمه و در ‌‌‌‌نهایت به ۳ سال حبس تعزیری محکوم گردید.

این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ١/۵ سال حبس تعزیرى و ١/۵ سال حبس تعلیقى و نیز ۵ سال محرومیت از فعالیت در فضاى مجازى و عضویت در احزاب سیاسى تغییر کرد.

این زندانی سیاسی که از بیماری پرولاپس دریچه می‌ترال رنج می‌برد، ۳۷ ساله و متولد تالش است. وی علاوه بر عضویت در جبهه ملی ایران فعال محیط زیست و از پایه گذاران سازمان‌ «صلح سبز ایران» در سال ۱۳۸۰ می‌باشد.