AddThis Social Bookmark Button
Untitled Document
مراسم سالگرد هدی صابر و عزت الله و هاله سحابی در زندان گوهردشت مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 18 خرداد 1393 ساعت 23:14

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: عصر امروز یکشنبه هجدهم خردادماه، بند زندانیان سیاسی تبعیدگاه رجایی شهر کرج شاهد برگزاری مراسم سالگرد درگذشت زندانی سیاسی هدی صابر، و همچنین عزت الله و هاله سحابی توسط زندانیان سیاسی این بند بود.

به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، در آستانه بیست و دوم خردادماه، سالگرد مرگ مشکوک هدی صابر روزنامه نگار، مترجم و فعال ملی مذهبی در بند 350 زندان اوین تهران، زندانیان سیاسی سالن 12 بند چهار زندان رجایی شهر (بند ویژه امنیتی) طی مراسمی یاد و خاطره هدی صابر، مهندس عزت الله سحابی و همچنین هاله سحابی را گرامی داشتند.

طی این مراسم که با قرائت آیاتی از قرآن توسط یکی از زندانیان آغاز گردید، روزنامه نگار زندانی، مسعود باستانی به خواندن یکی از اشعار زنده یاد هدی صابر پرداخته و در ادامه سعید مدنی فعال ملی ـ مذهبی و زندانی سیاسی نیز به بیان خاطراتی از عزت الله سحابی و مبارزات وی در زندان پرداخت.

در ادامه مراسم که از ساعت شش تا هفت بعد از ظهر به طول انجامید، همچنین جعفر اقدامی خاطراتی از هدی صابر در بند 350 زندان اوین تهران را بیان کرده و در انتها نیز سید احمد زیدآبادی روزنامه نگار زندانی دقایقی را به صحبت در مورد خانم هاله سحابی پرداخت.

زندانیان بند ویژه امنیتی زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت) در پایان این مراسم ضمن ادای احترام و اجرای سرود ای ایران، به پذیرایی و توزیع شربت پرداختند.

هدی صابر زندانی سیاسی بند 350 زندان اوین بود که در بیست و دوم خردادماه سال 1390 در اثر ضرب و شتم توسط ماموران زندان اوین و همچنین عوارض ناشی از اعتصاب غذا، و در پی عدم رسیدگی پزشکی و بی توجهی مسئولان این زندان جان خود را از دست داد.

هاله سحابی نیز یازدهم خردادماه سال 90 و در جریان مراسم تدفین مهندس عزت الله سحابی درگذشت. به گفته تعدادی از حاضران در مراسم مهندس سحابی، ماموران امنیتی و انتظامی حاضر در این مراسم خانم سحابی را پیش از مرگ مورد ضرب و شتم قرار داده بودند.