AddThis Social Bookmark Button
Untitled Document
بیانیه زندانیان گوهردشت در حمایت از خواسته های زندانیان اعتصابی ارومیه مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 25 آذر 1393 ساعت 07:34

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: جمعی از زندانیان سیاسی بند ویژه امنیتی زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت) طی بیانیه ای از خواسته های زندانیان اعتصابی زندان ارومیه حمایت کردند.

«بیست و دو روز از اعتصاب غذای بیش از ۲۸ نفر از زندانیان سیاسی کرد در زندان ارومیه می گذرد و متاسفانه تا کنون یکی از این زندانیان به گونه ای بدحال شد که ناگزیر به بیمارستان منتقل گردید.

همۀ کسانی که مجبور شده اند برای رساندن صدای مظلومیت خود، دست به اعتصاب غذا بزنند، به خوبی می دانند این زندانیان چه سختی هایی را تحمل می کنند. می دانند زندانی تا مجبور نباشد برای رسیدن به خواسته اش این گونه سلامتی خود را به خطر نمی اندازد.

خواستۀ این زندانیان اعتصابی در ارومیه نیز تفکیک جرائم است که امری قانونی است و عدم تمکین در برابر آن اقدامی کاملا” غیرقانونی و ضدبشری است.

از دیگر سو بیش از ۵۰۰ تن از زندانیان عادی قزل حصار به دلیل شرایط غیرانسانی حاکم بر روند دادرسی تا صدور حکم غیر انسانی اعدام و شرایط ضدبشری حاکم بر وضعیت آن زندان به ناگزیر دست به اعتصاب غذا زده اند.

وضعیت کلیۀ زندانیان ایران اعم از عادی و سیاسی به گونه ای است که هر گاه بخواهند صدای خود را بلند کنند تا به گوش جهانیان برسد جز اعتصاب غذا و به خطر انداختن سلامتی خود راهی ندارند. این در حالی است که مجامع جهانی جز حرف، هیچ اقدام بازدارنده ای در برابر این رژیم ضد حقوق بشری انجام نداده و قدرت های جهانی صرفا در فکر تامین امنیت و منافع خود در پای میز مذاکره با جمهوری اسلامی هستند و هیچ برنامه عملی که رژیم را از نقض گسترده و سیستماتیک حقوق بشر بازدارد ندارند.

این در حالی است که علی معزی دیگر زندانی اعتصاب کننده غذا در قزل حصار را دو ماه پیش از قزل حصار به اوین می برند، اما نام او در هیچ یک از بندها و آمار رسمی زندان وجود ندارد و به شدت نگران او هستیم.

همچنین باید از بهنام ابراهیم زاده، فعال کارگری و حقوق بشری سخخن بگوئیم که اخیرا به صورت کاملا غیرقانونی به بند یک زندان گوهردشت انتقال یافته و مجبور شده است دست به اعتصاب غذا بزند. انتظار ما از هم میهنان گرامی و سازمان های مدافع حقوق بشر، حمایت از خواست قانونی همۀ این عزیزان است.»

امضا کنندگان :

۱- حشمت الله طبرزدی ۲ – شاهرخ زمانی ۳ – افشین حیرتیان ۴- خالد حردانی ۵- صالح کهندل ۶- ابوالقاسم فولادوند ۷- رضا اکبری منفرد ۸- لقمان مرادی ۹- زانیار مرادی ۱۰- لطیف حسنی ۱۱- ایرج حاتمی ۱۲- فرید آزموده ۱۳- علیرضا فراهانی ۱۴- سعید ماسوری ۱۵- محمد نظری ۱۶ – سعید شیرزاد ۱۷- افشین بایمانی ۱۸ –اسدالله هادی ۱۹- کریم عزیز معروف۲۰- محمد جراحی