AddThis Social Bookmark Button
Untitled Document
زندانیان سیاسی: اجازه ندهیم حکومت با پول طبقات فقیر نیرو بگیرد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 09 تیر 1394 ساعت 07:38

زندانیان سیاسی: اجازه ندهیم حکومت با پول طبقات فقیر نیرو بگیرد

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: تعدادی از زندانیان سیاسی و عقیدتی کشور طی بیانیه ای خواستار اتحاد میان تشکل های مختلف صنفی کشور شدند.

به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، سیزده زندانی سیاسی و عقیدتی طی بیانیه ای با تاکید بر تلاش رژیم جمهوری اسلامی و وابستگان حکومت در چپاول و تسلط بر منابع ملی، و نقش ایشان در فسادهای مالی غیرقابل تصور سالیان اخیر و همچنین برخوردهای غیرانسانی حکومت در مقابل خواسته های حداقلی و به حق اصناف و کارگران، خواستار اتحاد میان تشکل های مختلف برای تشکیل جبهه ای فراگیر برای رسیدن به خواسته های تاریخی، دموکراتیک و قانونی خود شدند.

تمام ثروت های ملی، معادن و منابع در دست دولت و انحصار حکومت است، به گونه ای که بنا به گزارش رئیس سازمان بازرسی کل کشور، فقط در یک مورد، از 165 میلیون هکتار زمین، 140 میلیون هکتار یعنی 85 درصد از آن متعلق به دولت و تنها 15 درصد آن در اختیار بخش غیر حکومتی است. این اقتصاد عظیم حکومتی در انحصار خامنه ای، از طریق بنیادهای عظیم مالی است که در یک قلم، ثروت بنیاد موسوم به فرمان 8 ماده ای، بالغ بر 100 میلیارد دلار تخمین زده شده است. سپاه بر همۀ ثروت های ملی چنگ انداخته و وابستگان به قدرت و ثروت به رانت خواری، دزدی و اختلاس با رقم های نجومی مشغول هستند و در یک قلم، 575 تن از این وابستگان به باند قدرت حاکم، 220 هزار میلیارد تومان از سرمایه های بانک ها را تاراج کرده اند. در یک قلم دیگر، فقط در یک معامله، بالغ بر 80 میلیون دلار توسط عوامل سپاه به نام خرید دکل نفتی، چپاول صورت گرفته و در معامله موسوم به کرسنت، آن چنان فساد عظیم مالی صورت گرفته که فقط جریمه آن تا کنون بالغ بر 15 میلیارد دلار بوده است.

به گفتۀ حسن روحانی، در دوره احمدی نژاد بالغ بر 700 میلیارد دلار هزینه واردات شده است و معلوم است از قبل این رقم نجومی، کدام باندهای مالی ولایی، سودهای بادآورده نصیب خود کرده اند.

آری، اقتصاد ایران، منابع مالی و معادن ایران و ثروت های عظیم استحصال شده، در انحصار حکومت است، و عامل اصلی این فساد عظیم، همین انحصار اقتصادی و سیاسی است و به اعتراف حکومت گران، فقط 30 درصد مشکلات فعلی ناشی از تحریم های بین المللی بوده، که علت تحریم نیز حکومت ماجراجوی آخوندهای سیاسی حاکم است.

اما روی دیگر سکه، ملتی زیر ستم و به استثمار کشیده شده، فقیر و زیر سرکوب است برای این که، آه در بساط ندارد و در چنگال قدرت اهریمنی حکومت قلدر، فاسد و ثروتمند گرفتار آمده است. معلم اش برای مقابله با تبعیض، ستم و فقر هر روز در اعتصاب و خیابان است و حکومت فساد و دزدان، نمایندگان این طبقه ستم دیده، مثل عبدی، بداقی و باغانی را به زندان و شکنجه محکوم می کند.

بداقی را به انفرادی های 209 انتقال میدهد، باغانی را در بند 3 رجایی شهر در بین مجرمین خطرناک می اندازند و عبدی را به جای نامعلوم می برد تا انتقام اعتراضات معلم ها را از آنها بگیرد. زیرا خواب امپراطورهای ثروت و قدرت را آشفته کرده اند!

کارگران زحمتکش این نیروی مولد ثروت جامعه، با دستمزد 700 هزار تومانی در حالی که خط فقر بالای 3 میلیون تومان است، با قراردادهای سفید امضا و در شرایطی که چندین ماه است دستمزد خود را دریافت نکرده یا گروه زیادی از آنان اخراج شده اند، هر روز در اعتصاب و اعتراض هستند، اما امپراطوری ثروت و قدرت، پاسخ انها را با کتک، زندان و سرکوب می دهد که نمونۀ آن در زرند کرمان، اردبیل و تهران و سایر شهرها فراوان است.

وزیر بهداشت و درمان رژیم، با صراحت و بر خلاف نص صریح قانون تأکید می کند، نمایندگان پرستاران را به دلیل اعتراضات مدنی و حضور در برابر مجلس برای طرح خواسته های خود رد صلاحیت کرده ایم و این در حالی است که قریب یک صد و پنجاه هزار پرستار زحمتکش که برای گذران زندگی مجبور هستند چند شیفت کار کنند، به فغان آمده و حق خود را مطالبه می کنند.

لنج داران بوشهر تا کارکنان و کارگران عسلویه، کشاورزان خوزستانی تا دامداران اصفهانی، کسبۀ تهران تا کارکنان مخابرات گیلان، همه و همۀ مزدبگیران و تولیدگران و کسبه به دلیل گرانی سوخت، بالا بودن مالیات های ظالمانه و سایر ستم های امپراطوری ثروت و قدرت ولایی - اسلامی حاکم به ستوه آمده و معلم های شجاع برای دفاع از نمایندگان خود، در برابر زندان اوین دست به تحصن زده اند.

آری؛ میرود تا با متشکل شدن همۀ این طبقات اجتماعی آگاه، به ستوه آمده و به پا خاسته و اتحاد عملی حول مطالبات اساسی، با اعتصابات، اعتراضات و نافرمانی مدنی در برابر ستم دیکتاتوری حاکم، و نپرداختن مالیات های ظالمانه، هزینه های غیر عادلانه برق، گاز، آب و تلفن، اجازه ندهند این امپراطوری ثروت و قدرت که همچون زالو، خون مردم ایران را می مکد، بیش از این با پول های طبقات فقیر ایرانی، نیرو بگیرد.

راه پیروزی بر این دیو ستم، متشکل شدن همۀ نیروهای آگاه، پیوستن این تشکل ها به یکدیگر و تشکیل جبهه ای فراگیر برای رسیدن به خواسته های تاریخی، دموکراتیک و قانونی است.

زندانیان سیاسی ایران - 7 تیر 94

1- فرید آزموده 2- امیر امیرقلی 3- سهیل بابادی 4-مسعود جعفرآبادی 5- ایرج حاتمی 6- خالد حردانی 7- محمد جراحی 8-شاهرخ زمانی 9-مهدی شاندیز 10-سعید شیرزاد 11-حشمت اله طبرزدی 12- حسین کاظمینی بروجردی 13- علیرضا فراهانی