AddThis Social Bookmark Button
Untitled Document
اسماعیل عبدی به مرخصی آمد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 12 دی 1395 ساعت 13:20

اسماعیل عبدی عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران و از فعالین صنفی معلمان ایران بعد از ظهر دیروز به مرخصی آمد.

اسماعیل بدنبال تایید حکم شش سال زندان در دادگاه تجدید نظر،نوزدهم آبانماه بدون اخطار قبلی در منزل خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شده

پبود این فعال صنفی امروز به مرخصی چند روزه اعزام شد.

سازمان عفو بین الملل پیش تر با انتشار بیانیه ای گفته بود “اسماعیل عبدی فعال صنفی معلمان ایران و دبیر سابق کانون صنفی معلمان ایران (تهران) در تاریخ ۹ نوامبر دستگیر و برای تحمل حکم ۶ سال زندان، به زندان اوین منتقل شد. او  صرفا به دلیل فعالیت های مسالمت آمیز صنفی مورد هدف قرار گرفته است”.

اسماعیل عبدی در ماه فوریه ۲۱۶ توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به جرم های  امنیتی از جمله “تبلیغ علیه نظام” و “اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی”به شش سال زندان محکوم شد.

این اتهامات علیه اسماعیل عبدی به خاطر فعالیت های مسالمت آمیزصنفی اوست؛ از جمله به خاطر همکاری او با آموزش بین الملل، این بزرگترین فدراسیون جهانی اتحادیه معلمان، و سازمان دادن تظاهرات مسالمت آمیز معلمان و اعضای کانون های صنفی معلمان در مقابل مجلس در اکتبر ۲۰۱۶ برای اعتراض به سطح پایین بودجه آموزش و پرورش و دستمزد معلمان و اعتراض به زندانی کردن فعالین صنفی معلمان است.

حکم صادر شده علیه عبدی در اکتبر ۲۰۱۶ در دادگاه تجدید نظر تایید شد.

اسماعیل عبدی نخستین بار در ۲۷ ماه ژوئن ۲۰۱۵ توسط نیروهای سپاه پاسداران بازداشت شد، و این زمانی بود که او قصد داشت برای شرکت در هفتمین کنگره آموزش بین الملل که در ژوئیه ۲۰۱۵ در شهر اوتاوا برگزار شد، ویزا بگیرد.

منبع

هرانا