AddThis Social Bookmark Button
Untitled Document
گزارشی از آخرین وضعیت پیام شکیبا، فعال دانشجویی دربند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 19 اسفند 1395 ساعت 00:13

پیام شکیبا عضو اسبق انجمن اسلامی دانشگاه زنجان و دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی حدود دو هفته قبل، پس از خروج از منزل در تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. درحال حاضر مشخص شده آقای شکیبا در بند ۶ زندان اوین نگهداری می شود. با این حال نزدیکان وی با توجه به بیماری «حاد میگرن» او، نگران سلامت وی هستند.

پیام شکیبا عضو اسبق انجمن اسلامی دانشگاه زنجان و دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی صبح روز سه شنبه مورخ سوم اسفندماه پس از خروج از منزل توسط نیروهای امنیتی دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل شد.

یک منبع آگاه از وضعیت این دانشجوی بازداشت شده  گفت: “پیام در حال حاضر در بند ۶ زندان اوین نگه داری می شود و عارضه شدید میگرن دارد. با توجه به بیماری حاد میگرن او، نزدیکان و دوستانش نگران وضعیت سلامتی او هستتد.”

به گفته این منبع مطلع، زمینه فعالیت برجسته آقای شکیبا «فعالیت اجتماعی و فعالیت در دانشگاه علامه طباطبایی» بود، اما دلایل بازداشت وی مشخص نیست.

لازم به یادآوری است، پیام شکیبا پیش تر در ماجرای اعتراض دانشجویان به فساد اخلاقی معاونت دانشجویی دانشگاه زنجان در ۱۸تیر سال ۸۷ توسط اداره اطلاعات زنجان بهمراه ۵ تن از هم دانشگاهیان خود دستگیر و پس از ۲۲ ماه با قید وثیقه آزاد و نهایتا درسال ۸۸ در دادگاه انقلاب زنجان به تحمل ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. اما این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۶ ماه حبس تعزیری و ۶ ماه حبس تعلیقی تقلیل یافت.

وی برای اجرای حکم مذکور در سال ۸۹ به زندان رفت و پس از تحمل محکومیت حبس آزاد شد.

منبع/هرانا