AddThis Social Bookmark Button
Untitled Document
صد نفر از کارگران کارخانه روغن نباتی قو دست به تجمع زدند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 27 اسفند 1395 ساعت 16:09

 

در حدود ۱۰۰ نفر از کارگران کارخانه پارس قو تولید کنند روغن نباتی قو امروز در اعتراض به «عدم پرداخت ۲ ماه مزد و و واریز حق بیمه (دی و بهمن) ۹۵ و عیدی» مقابل شرکت نهان گل، سهم دار عمده کارخانه روغن نباتی قو تجمع کردند.

 

 

به گزارش  کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی به نقل از ایلنا، جمعی از کارگران کارخانه پارس قو در تماس‌های جداگانه گفتند که کارفرمای کارخانه پارس قو دستمزد دی و بهمن و عیدی سال ۹۶ آنها که در حدود ۲۳۰ نفر هستند را به صورت کامل پرداخت نکرده است. از این رو از حوالی ساعت ۹ صبح دیروز  مقابل شرکت نهان گل، سهم دار عمده کارخانه روغن نباتی قو تجمع کردند.

این کارگران گفتند: “کارفرما تنها برای تعدادی از کارگران مزد و مزایای دی ماه را واریز کرده است. عدم واریز ۲ ماه حق بیمه هم موجب شده دفترچه بیمه‌های تامین اجتماعی‌مان تمدید یا تعویض نشود”.

تعداد کارگران کارخانه پارس قو که در تجمع امروز حضور داشتند در حدود ۱۰۰ نفر بود. آنها تاکید دارند که کارفرما مطابق مصوبه کمیسون کارگری فرمانداری مکلف شده مطالبات مزدی تمامی آنها را تا ۱۵ اسفند پرداخت کند اما حالا با گذشت بیش از ۱۰ روز از این تاریخ کارفرما تنها مطالبات مزدی دی ماه تعدادی از کارگران را پرداخت کرده است.

کارگران کارخانه همچنین می‌گویند نگران آن هستند که پرداخت دستمزد اسفند ماه آنان نیز با تاخیر انجام شود.

کارگران کارخانه پارس قو در تجمع امروز یادآور شده‌اند که باتوجه به کاهش قدرت خریدشان به علت سطح پایین دستمزدها انتظار دارند که در پایان سال کارفرما کلیه مطالبات مزدی آنان را پرداخت کند.